Ротовертер АС мотор-магнитен генератор

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Ротовертер АС мотор-магнитен генератор

#21

Мнение от Philip » 17 юли 2015 05:32

:)
И аз си харесах най-накрая нещо за маховик, ама не знам до колко време ще мога да се уредя с него, че трябва от фирмата да стигне до вторичните суровини, за да го купя от там. По-лек е, но пък масата му е по външния диаметър Dance Освен това смятам да използвам и знанията си за нашата енергия, за да създам около него инерционно поле и още малко доработка, за да се държи маховика като униполярен тесловски диск.(а не фарадеев :)) ) Смятам тези свойства да ползвам за задвижване, а ел.мотор само за първоначално развъртане.
Разфасовах един руски стар дизелов агрегат трифазен с по малко над 2кв на фаза.
Подготвям го него, че във времето е посъбрал проблеми :)
От какво е маховика на Румен? Харесва ми, че няма метал по него :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Ротовертер АС мотор-магнитен генератор

#22

Мнение от icrow » 17 юли 2015 08:28

Да има голямо поле за кзява и никакво време да се действа :)) Маховика е нашреавен от стругар. До колкото разбрах плътни железа са заварени и после струговани. Ти не го усщаш мато метал ли?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Ротовертер АС мотор-магнитен генератор

#23

Мнение от Philip » 17 юли 2015 12:59

Не :))
Така ми се видя на снимката
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Ротовертер АС мотор-магнитен генератор

#24

Мнение от SPYRO » 17 юли 2015 14:03

Ако това ще е от няква полза
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

sheki
Мнения: 430
Регистриран: 18 ное 2014 23:08

Re: Ротовертер АС мотор-магнитен генератор

#25

Мнение от sheki » 19 юли 2015 19:05

А по каква схема връзвате мотора за резонанс може ли малко повече подробности ..

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Ротовертер АС мотор-магнитен генератор

#26

Мнение от icrow » 19 юли 2015 22:25

Може ама утре. :)) Иначе с два пъти повече обороти на маховика вече 1кВт товар на генератора не променя изобщо входния ток :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Ротовертер АС мотор-магнитен генератор

#27

Мнение от icrow » 20 юли 2015 23:48

Вчера ме домързя да чертая тази красива схема :)) До колкото съм разбрал за момента е това. Когато ще се вкарва в по лълен резонанс може и да е друго. Аз за момента само гледам :)) Ще започна да се занимавам сериозно и да сглобявам след 15ти август. :)
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

sheki
Мнения: 430
Регистриран: 18 ное 2014 23:08

Re: Ротовертер АС мотор-магнитен генератор

#28

Мнение от sheki » 21 юли 2015 01:13

Да същата е и във файла който спиро е приложил по - горе, резонанса с кондензаторите трябва да се докара явно :)

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Ротовертер АС мотор-магнитен генератор

#29

Мнение от icrow » 21 юли 2015 08:58

Е с кондензаторите. Трябват си бая кондензатори и в последствие ед а бинарана кутия да сетърси резонанса. Кофтито е че тря ва илатер на входа щото напрежението се дига яко :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Ротовертер АС мотор-магнитен генератор

#30

Мнение от icrow » 26 юли 2015 22:06

Да не пиша на ново, та пействам от един форум дето не се крие нищо :))
Та ето и видеото.
Напрежението е 220В. Бялата квадратна кутия е контролер за пускане плавно на системата. Без големи тоци пикове тресене и тн. Самата тя струва 400лв до колкото разбрах :smileylol: Товара е 6кВТ трифазен мотор. :smileylol: генератора обаче се справя. Той е 5кВТ припомням. При включването на товара се дига консумацията с около 600ВТ :) Малкия мотор отгоре на мотора /товара/ не е вързан. Малкия мотор беше ползван за друг експеримент с ротовертери и задвижваше отначало системата. Да не си помисли някой сега, че той върти големия. :smileylol: Той е монофазен, а се вижда как са свързани и трите кабела. :) На видеото се вижда при изключване на на захранването колко време се върти и товара :) Мотора, който върти генератора в случая е излишно мощен, но пак казвам това е опитна постановка и в това състояние му бях отишъл на гости. :)
Втория клип е за оборотите на маховика
:)

Качвам снимки и на инвертера, който ще се ползва. Има възможност да съвместява фотоволтаици и други генератори. Има възможност излишната енергия да я връща обратно в мрежата, което ако е с електромер който може да отчита това ще ти го плаща ЕРПто ако не просто обикновения електромер спира да отчита. :smileylol: Струва 2000лв :wonky: и се настройва с комп през wi fi Всички тези благинки ще са за човека, който финансира нещата. За нас остава знанието от опитите и мечтите за такива възможности. :smileylol: Другата снимка е на кондензаторна батерия.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Отговори

Върни се в “Ротовертер”