Що за животно е Свободната енергия

Отговори
Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Що за животно е Свободната енергия

#51

Мнение от Спиридон » 05 фев 2019 01:55

Чудещият се написа:
04 фев 2019 22:01
ускорението е произведение на силата по времето или пътя и частно от масата.
Това не е така. Съгласно 2-рия закон на Нютон:
ускорението = силата / масата (моментни стойности или константи при константна сила и при скорости значително по-ниски от тази светлината, т.е. масата също е константа).
Времето и пътя не участват в тази формула (а в друга, според която ускорението е втора производна на пътя от времето, но там пък няма сила и маса), а и няма как да е или едното или другото, защото са различни величини.
силата * преместването = работата (енергията)
силата * времето = импулса, а
импулса / масата = скоростта

Чудещият се написа:
04 фев 2019 22:01
но сега стигам до извода че впрочем въобще няма да има и ускорение
Няма, защото въобще няма как да може да се приложи сила, оттам да има движение, скорост и ускорение

Чудещият се написа:
04 фев 2019 22:01
Мисля че точно от действието-противодействието, следва и ускорението.
Приемам, че съм се отклонил от темата 1ke с твърдението си, че от единия закон (по-конкретно са 2-ри и 3-ти закон на Нютон) не следва другият. Макар, че то е вярно. :) Ако единият следваше от другия, то щяха да го наричат съвсем официално следствие (1-во, 2-ро или n-то) на еди-кой-си закон, а не закон. И Нютон, както и доста други след него са били повече от достатъчно компетентни, че да са наясно кога по официалната терминология едно твърение се нарича закон и кога следствие от друг закон.

Обратно на въпроса - като няма етер, откъде се взема противодействието? Съгласен съм, че етерът може и да не е единственото обяснение, но какво друго обяснение има дадено? И с какво наличието на етер противоречи на някой установен факт? Това не са ли точно изиксванията, за приемане на научните теории?
Противодействието не е изначална причина, само по себе си, а също е следствие. Или трябва да приемем, че го има, защото така е написан сорс кода на Матрицата и няма друга причина за него?

Чудещият се написа:
04 фев 2019 22:01
Когато 2 сили се уравновесят те стават 0, когато F1>F2 имаме ускорение.
Това не разбрах какво общо има с действаща и противодействаща сила, защото те не се уравновесяват и движение има, ако и да са равни по-големина и с противоположни посоки (3-ти закон на Нютон).

Чудещият се написа:
04 фев 2019 22:01
е от това по пряка индетификация няма, поне за сега
По този повод - един виц:
Един пътник се отбил с коня си в крайпътен хан. Поръчал сено за коня си, храна за себе си и питал дали виното е добро.
- От него по-добро няма на 50 левги наоколо - с гордост обявил ханджията и пътникът поискал и една каничка вино.
Като дошло поръчаното, пътникът отпил от виното и казал:
- Ама то е отврат.
- Е, аз не казах, че е добро, а само, че няма по-добро от него на 50 левги наоколо - отговорил ханджията.

И пак на въпроса - с какво "идентификацията" на етера посредством електричество, магнетизъм (да добавим и противодействие при приложена сила) е по-малко пряка от тази на субатомните частици посредством мехурчеста камера?
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Чудещият се

Re: Що за животно е Свободната енергия

#52

Мнение от Чудещият се » 05 фев 2019 10:21

Спиридон написа:
05 фев 2019 01:55
По първитят въпрос за силата и ускорението, извеждам че ускорението е пропорционално на силата и обратнопропорционално на масата по формулата на Нютон a=F/m но щом ускорението е първа производна на скорост по време, е ясно че колкото по дълго действа една сила толкова по голяма скорост ще добие тялото, или за да ускориш тяло с двойно по голяма сила, се изисква и двойно по малко време за това, затова сила по време дава също ускорение което е реципрочно на извършена работа. Сега стана ли ти по ясно, а и да вметна, ти смяташ ли че масата на телата зависи от тяхната скорост?. По другите точки, ми просто е две сили когато са в равновесие имаме 0 ускорение, и 0 действие-противодействие, това означава че двете не могат да съществуват пооделно, но енергията не е нулева, която може да има при уравновесени сили като потенциал. Това означава че всъщност енергията съществува и в покой, и че движението и покоят са относителни и са само форми на проявление на материята и енергията. А за това че детекцията на частици с мехурчеста камера е косвенно, мога да ти кажа че всяка детекция е косвена, няма пряка детекция, ти чувстваш някакъв предмет в ръката си, това е непряка детекция, също и виждането и чуването, няма пряка детекция на нищо. Приятен ден. confus

Чудещият се

Re: Що за животно е Свободната енергия

#53

Мнение от Чудещият се » 05 фев 2019 10:30

Сила по преместване, е равно на сила по път, е равно на извършена работа, така че сила по време е също дименсия за ускорение или сила по път, както щете го разбирайте. Масата е само коефициент на пропорционалност на действащо противодействие, при приложена сила за извършване на работа, и показва количеството на извършената работа, колкото по голяма маса се придвижва от състояние на покой в състояние на движение толкова по голяма енергия се разходва за това, същото е и когато се извежда маса в гравитационен потенциал.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Що за животно е Свободната енергия

#54

Мнение от Philip » 05 фев 2019 11:07

Специално заради теб влязох в мазето, за да се ориентирам бъркам ли в преценката си за теб или не бъркам.
Като ти гледам постовете - само скачаш от устройство на устройство, теоретизираш по учебници, формули и написани знания, захващаш най-разни теми и искаш информация ... и с това приключва всичко.
Приказки, приказки и пак празни приказки.
Ще изчакам и хората, на които държа, да си кажат мнението където трябва, но личното ми мнение за момента е, че много неща те интересуват, пишеш много за това, търсиш готови решения, ...но с това приключва всичко.
***
Винаги казвам, каквото мисля, за да няма недоразумения :) (ако се чудиш защо ги изписах тези празни приказки нагоре)

...Убеди ме, че греша. Винаги съм готов да променя мнението си и да се извиня. :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Що за животно е Свободната енергия

#55

Мнение от Спиридон » 05 фев 2019 11:48

Опитах с най-мекия тон и търпение, на които съм способен, но явно няма полза от тях в случая.

Цитирането на дълги постове точно преди твоя е загуба на времето на другите и не се поощрява в нито един форум.

Не отговаряш на нито един въпрос, който поставям, а ми пишеш общи приказки (които не обясняват причините, а са само описание) от учебника по физика за 7-ми клас (там някъде беше по мое време), който дори не си чел внимателно.
Сила по време дава ускорение, ама друг път. Вече писах и нямам желание да се повтарям повече.
А за това, че ускорението било реципрочно на извършената работа, щеше да получиш двойка от всеки уважаващ себе си учител по физика по мое време.
"сила по време е също дименсия за ускорение" е дивотия от всяка гледна точка.
Пишеш един куп наукоподобни неща, но бъркаш основни положения и елементарната математика.
Ако те интересува, питай кой да е учител по математика или физика и ще ти обясни.

По отношение на промяната на масата със скоростта - според официалната наука (нали уж си технократ и обясняваш колко е важно, че науката не била "идентифицирала" етера) масата на телата нараства при скорости близки до светлинната и теоретично ствава безкрайно голяма при светлинна скорост. Аз нищо не смятам по въпроса, защото го намирам за лишен от практически смисъл на моето ниво. Споменах за масата при близки до светлинната скоросто като застраховка да не вземеш за това да ми обясняваш вместо да отговаряш по същество, както правиш до момента.

За косвената "идентификация" - нали аз това ти разправям от самото начало. Стига си ручал жабета, ами вземи най-сетне та отговори с какво косвената "идентификация" на етера е по-малко научно издържана от "идентификацията" на субатомни частици (с мехурчеста камера или каквото и да е друго).

П.П.
По другите точки, ми просто е две сили когато са в равновесие имаме 0 ускорение, и 0 действие-противодействие, това означава че двете не могат да съществуват пооделно, но енергията не е нулева, която може да има при уравновесени сили като потенциал. Това означава че всъщност енергията съществува и в покой, и че движението и покоят са относителни и са само форми на проявление на материята и енергията.
Отникъде не следва, че две сили, които са в равновесие, не могат да съществуват поотделно. Могат и още как, иначе нищо никога нямаше да се движи.
Попитах F1-F2=0 какво общо има с действаща и противодействаща сила по трети закон на Нютон (за които ставаше дума преди това), които може и да са равни по стойност и противоположни по посока, но не са в равновесие.
И получих горните общи приказки, хвърлени ей така за идеята да се надприказва отсрещния.
Ако не ти е ясно за какво говоря, питай.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

KIOT

Re: Що за животно е Свободната енергия

#56

Мнение от KIOT » 05 фев 2019 13:01

Здравейте, търсих отговор на въпроса от заглавието на темата и стигнах до "енергията на нулевата точка". Това добре, но почнаха лъжите и манипулациите в информацията. Казват енергия на вакума, но къде на тази планета и вселена има вакум? Ще се радвам ако решите да споделите по простичък начин вашите разбирания. Поздрави.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Що за животно е Свободната енергия

#57

Мнение от Спиридон » 05 фев 2019 13:40

Отговарям набързо (преди да съм станал обект на домашно насилие за висене пред компютъра) така както аз го разбирам, без претенции, че непременно съм прав.

Цялото пространство е изпълнено с енергия. На "места" тази енергия е изключително много уплътнена (някои използват и думата кристализирала) в материя. На другите "места" (където не е така уплътнена) е в динамично равновесие. Това е енергията на вакуума (нулевата точка). Въпросът е как да се наруши това равновесие така, че при възстановяването му добивът да е по-голям от разхода на енергия за нарушаване на равновесието.

Къде има вакуум? Зависи какво разбираш под това. Ако е пространството с неуплътнена енергия, то на Земята това е междуатомното и междумолекулното пространство. Сега не мога да търся линка, даден от Филип, че тялото ни основно се състои от "нищо".
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Що за животно е Свободната енергия

#58

Мнение от Philip » 05 фев 2019 14:21

Свободна енергия си означава точно това, което означават думите.
Свободна. Съществуваща.
Това е същата тази енергия, която ползваме и сега. Всяко преобразуване на енергия, което се използва за нещо е свободна енергия. Това е и химическото преобразуване, и галваничното преобразуване, и всичко, което ползваме и днес.
В момента това име се използва за видове енергия, за която не са официално известни принципите на преобразуване.
Няма перпетуум мобиле. Няма нищо извънземно.
Та - това е то.
Тази, по която работим както ние тук, така и много други хора на много други места, се активира от резки, мигновени прекъсвания, които предизвикват отделяне на допълнителна енергия от околното пространство.
Най-добре с това се е справял Тесла, с неговите бързодействащи прекъсвачи.
Реално се ползва инерцията на системата и въздействието и взаимодействията и с околното пространство за допълнителна енергия.
Това важи за всичките видове, които можем да си представим и се ползва в хидравлични системи (водния удар), в механични системи (изместен, подвижен център на тежестта), електрически и електронни системи (бобини на Тесла и разрядници) и където още се сетиш.
...Нищо особено и неизвестно. :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Чудещият се

Re: Що за животно е Свободната енергия

#59

Мнение от Чудещият се » 05 фев 2019 16:09

Philip написа:
05 фев 2019 11:07
Специално заради теб влязох в мазето, за да се ориентирам бъркам ли в преценката си за теб или не бъркам.
Като ти гледам постовете - само скачаш от устройство на устройство, теоретизираш по учебници, формули и написани знания, захващаш най-разни теми и искаш информация ... и с това приключва всичко.
Приказки, приказки и пак празни приказки.
Ще изчакам и хората, на които държа, да си кажат мнението където трябва, но личното ми мнение за момента е, че много неща те интересуват, пишеш много за това, търсиш готови решения, ...но с това приключва всичко.
***
Винаги казвам, каквото мисля, за да няма недоразумения :) (ако се чудиш защо ги изписах тези празни приказки нагоре)

...Убеди ме, че греша. Винаги съм готов да променя мнението си и да се извиня. :)
Аз така разбирам търсенето на ефективни устройства за преобразуване на енергия или нови енергоизточници, чрез следене на чужди постижения и реплики. После сравнявам и по метода на анализа оценявам кое си заслужава и кое не за репликация. Ако взема така слепешката да правя опити няма да му излезне края, щото трябва време, ресурс и знания. Аз не твърдя че съм направил много устройства или че съм спец в теорията, просто обсъждам по форуми и евентуално нещо което смятам че ще проработи почвам да го правя, но не и слепешката да се хвърлям напред с главата. Да опита е на първо място а теоретизирането на второ, сега като съм тук виждаш че се допитвам за бифилярката за плазмата и мисля да ги репликирам тези опити, но още не съм решил напълно дали си заслужава труда, първо обмислям после действам. Съгласен ли си с мен :)

Чудещият се

Re: Що за животно е Свободната енергия

#60

Мнение от Чудещият се » 05 фев 2019 16:57

До Спиридон.
Не отговаряш на нито един въпрос, който поставям, а ми пишеш общи приказки (които не обясняват причините, а са само описание) от учебника по физика за 7-ми клас (там някъде беше по мое време), който дори не си чел внимателно.
Сила по време дава ускорение, ама друг път. Вече писах и нямам желание да се повтарям повече.
Глупости, ти сега започваш да се заяждаш като тези от мазето, отговорил съм ти много точно и ясно на всеки въпрос, а то и не видях какви толкова много въпроси си ми задал, били общи приказките ми, та аз пък смятам твоите за общи ученоподобни приказки. Сила по време дава точно ускорение, нито една сила не действа без време така да се каже мигновенно, това може да стане само ако масата е нулева, но такова животно няма, сега разбра ли или още трябва да набивам за да схванеш.

А за това, че ускорението било реципрочно на извършената работа, щеше да получиш двойка от всеки уважаващ себе си учител по физика по мое време.
Реципрочно е, ускорението всъщност е извършена работа за единица време, когато двигателят на колата ускорява колата той извършва механична работа за преместването и, а както се знае от елементарната физика, всяка енергия се измерва в джаули т.е нютон по килограм по метър по секунда на квадрат, а ускорението е метър по секунда на квадрат, като сложиш масата и получаваш джаулите. Ама ти от елементарна математика схващаш ли.
"сила по време е също дименсия за ускорение" е дивотия от всяка гледна точка.
Пишеш един куп наукоподобни неща, но бъркаш основни положения и елементарната математика.
Ако те интересува, питай кой да е учител по математика или физика и ще ти обясни.
Да и ще ти обясня отново и дано схванеш иначе няма смисъл да споря с теб. Силата се измерва в Нютони, не е все едно дали на едно тяло с маса 1 грам, ще му действаш със сила един нютон за една секунда или за две секунди, защото тялото ще получи при двата случая различна скорост, различна кинетична енергия и импулс, след като развиеш формулите ще видиш че е дименсия, защото можеш да получиш останалите величини. Както казах нямаш математическо мислене и караш само на плиткоумни разъждения от ежедневието.Ма така не се постига нищо.
Споменах за масата при близки до светлинната скоросто като застраховка да не вземеш за това да ми обясняваш вместо да отговаряш по същество, както правиш до момента.
Отново глупости и предрасъдъци, ни най малко ти пък можеш да разбереш какво ще ти обясня още преди да съм обяснил. Ти си като малко и непослушно дете което не чака някой да се изкаже и впряга колата пред вола.
За косвената "идентификация" - нали аз това ти разправям от самото начало. Стига си ручал жабета, ами вземи най-сетне та отговори с какво косвената "идентификация" на етера е по-малко научно издържана от "идентификацията" на субатомни частици (с мехурчеста камера или каквото и да е друго).
Ти глупак ли си или се правиш на такъв, Казах ти че етера въобще не е индетифициран, а за индетификацията има само един начин, чрез някакъв опит или чрез пряко наблюдение със сетивата на човек. Ма нещо май ти липсват първите 7 години.
Отникъде не следва, че две сили, които са в равновесие, не могат да съществуват поотделно. Могат и още как, иначе нищо никога нямаше да се движи.
Поредната глупост, никоя сила в природата не може да съществува самостоятелно, ти нищо не разбираш от физика а си тръгнал да критикуваш. Това показва че си тук само за да те смятат на "Разбирач". Вземи си научи уроците по физика за 5 клас и тогава пиши по форуми защото ставаш смешен.
Попитах F1-F2=0 какво общо има с действаща и противодействаща сила по трети закон на Нютон (за които ставаше дума преди това), които може и да са равни по стойност и противоположни по посока, но не са в равновесие.
Повтарям за последно като за малоумен, две сили когато са уравновесени в дадено тяло, няма действие на силите, защото са уравновесени, сега разбра ли, ако бяха не-уравновесени, щеше да има действие. Но когато се казва че всяко тяло което действа със сила на друго, то му откликва със сила равна по големина и противоположна по посока сила, не означава че силите се неутрализират защото не са приложени към едно и също тяло. Виж сега, ако се смяташ за много умен и пишеш колкото за да ме изкараш по глупав, няма да стане, аз няма да си троша клавиатурата за да обяснявам неща тривиални и популярни, на някакъв си, че не бил прав, а той неуморно да изписва куп "фермани" за да доказва колко не съм бил компетентен, а той колко е компетентен.

Отговори

Върни се в “Свободната енергия”